اینجا مکانی عمومی برای بحث‌های جمعی است.
ما یک منبع جمعی مشترک هستیم، جایی که مهارت‌ها، دانش و علایق در اثر بحث‌های در جریان به اشتراک گذاشته می شود.
از راهنمای زیر برای هر چه کاربردی‌تر کردن مباحث استفاده کنید. این راهنما قوانین سفت و سختی ندارد، تنها به افراد این جامعه کمک می‌کند تا بحث را بهبود ببخشید. با بهبود مباحث، به ما کمک کنید تا انجمن را یک مکان مناسب برای گفت‌وگو نگه داریم.
موضوعات بحث شده در این‌جا برای ما مهم است و حتمن برای شما هم به عنوان عضوی از انجمن مهم خواهد بود که جایی که در آن عضو هستید به چه شکل اداره شود. نسبت به موضوعات مطرح شده و کسانی که راجع به آن بحث می‌کنند احترام قایل باشید، حتا اگر با بعضی چیزهایی که گفته می شود موافق نیستید.
یک راه بهبود گفت‌وگوها، با کشف مباحثی است که پیش تر اتفاق افتاده است. لطفن پیش از این که پاسخ خودتان را بیان کنید، زمانی برای مرور عناوینی که این‌جاست سپری کنید؛ این گونه احتمال این که افراد دیگری با علایق مشترک با خودتان بیابید بیش‎تر می‌شود.
ممکن است بخواهید با بعضی بحث های مطرح شده مخالفت کنید. این خوب است. فقط حواس‌تان باشد که ایده‌ها را نقد کنید و نه افراد را. لطفن موقع نقد از موارد زیر دوری کنید:
-\tنام بردن از افراد
-\tحمله به شخصیت و یا انگیزه‌ی افراد
-\tواکنش به نحوه‌ی بیان پست به جای محتوای آن
-\tکلمات توهین‌آمیز یا تهدید کننده
به جای این‌ها، از استدلال های مخالفی که بحث را بهبود می‌بخشند استفاده کنید.
مشارکت شما به حساب می آید
موضوعاتی که در این‌جا مطرح می‌شود برای همیشه خواهد ماند. پس تلاش کنید با تعامل در گفت‌وگوها این انجمن را به مکان جالب‌تری برای حضور تبدیل کنید.
دیسکورس ابزاری در دسترس می گذارد که به همه این امکان را می‌دهد که بهترین (و بدترین) مشارکت‌ها را تشخیص دهند: علاقه مندی‌ها، نشانک‌ها، لایک‌ها، پرچم‌ها، پاسخ‌ها، ویرایش‌ها، و … . از این ابزارها برای بهبود تجربه‌ی خودتان و همین طور دیگران بهره ببرید.
بیاید تلاش کنیم انجمن را نسبت به آن چه از ابتدا یافته ایم، بهبود دهیم.
اگر مشکلی دیدید، آن را اعلام و پرچم‌گذاری کنید.
تعدیل‌کننده‌ها امتیازهای مشخصی دارند؛ آن ها مسوول این انجمن هستند و البته شما هم هستید. با کمک شما،آن‌ها می‌توانند نقش تسهیل‌گر را ایفا کنند نه فراش یا پلیس.
اگر رفتار نامناسبی دیدید، پیشنهاد می‌کنیم پاسخ ندهید. این کار علاوه بر آن که رفتار بد را تشویق می‌کند، انرژی شما و زمان شما و دیگران را هدر می‌دهد. تنها کافی است آن را پرچم‌گذاری کنید. با تعلق گرفتن پرچم های کافی، اقدام مناسب با رفتار نامناسب انجام می‌شود، هم خودبه‌خود و هم با دخالت تعدیل‌کننده‌ها.
برای حفظ جامعه‌مان، تعدیل‌کننده‌ها می‌توانند محتوای هر کاربری و یا هر کاربری را به هر دلیلی در هر زمانی حذف کنند. با این همه تعدیل‌کننده‌ها و مجریان انجمن مسوول محتوای ارسالی هیچ کدام از پست‌های انجمن نیستند.
هیچ چیزی یک بحث سالم را مانند توهین خراب نمی‌کند:
-\tمطالب توهین آمیز، تحقیر کننده یا نفرت‌انگیز پست نکنید.
-\tمطالب مستهجن و یا مطالب جنسی صریح پست نکنید.
-\tبه همدیگر احترام بگذارید. باعث آزار یا اندوه دیگران نشوید. خود را به جای دیگران جا نزنید و اطلاعات خصوصی دیگران را در معرض دید عموم قرار ندهید.
-\tبه انجمن ما احترام بگذارید و اسپم پست نکنید.
این‌جا یک محیط عمومی است و موتورهای جست‌وجو بحث‌های موجود را نشان می‌دهند. زبان، لینک‌ها، و تصاویر را برای دوستان و خانواده امن نگه دارید.
تلاش کنید تا چیزها را در جای مناسب خود قرار دهید، تا بتوانیم زمان بیش‌تری را به بحث و زمان کم‌تری را به تمیزکاری بپردازیم:
-\tیک موضوع را در دسته بندی نادرست مطرح نکنید.
-\tیک موضوع را در عناوین مختلف پست نکنید.
-\tپاسخ های بدون محتوا پست نکنید.
-\tیک موضوع را با ویرایش آن در حین بحث منحرف نکنید.
-\tپست های خودتون رو امضا نکنید. هر پستی اطلاعات شما را با خود به همراه دارد.
به جای پست کردن «+1» یا «موافقم»، از دکمه ی لایک استفاده کنید. به جای اینکه یک موضوع موجود را به عنوان موضوع جدید مطرح کنید، از گزینه ی «پاسخ به صورت موضوع لینک شده» استفاده کنید.
تنها مطالب خودتان را پست کنید
مطالب دیگران را بدون اجازه مطرح نکنید. توصیف، لینک، ابزار، نرم افزارها، ویدیوها، فایل‌های صوتی و تصویری را با رعایت قانون کپی رایت انتشار دهید.
قدرت گرفته از شما
اگر هر پرسش دیگری درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد موارد مطرح شده در این‌جا دارید، یک بحث جدید در دسته‌بندی بازخوردهای سایت شروع کنید و بگذارید تا بحثی در این زمینه مطرح شود. اگر یک موضوع بحرانی و یا مساله‌ی فوری هست که نمی‌توانید در بخش بازخورد قرار دهید یا با پرچم مشخص کنید، از طریق صفحه‌ی اعضا با ما تماس بگیرید.
شرایط سرویس
در سایت‌مان شرایط استفاده از خدمات که رفتار شما و ما را توصیف می‌کند، حریم خصوصی و قوانین را توضیح داده‌ایم. برای استفاده از این سرویس، لازم است با شرایط استفاده از خدمات ما موافقت کرده باشید.