استفاده از api اروان کلاد در whmcs

با عرض سلام و احترام خدمت اروان کلادی های عزیز
همانطور که مستحضرید با استفاده از api اروان کلاد میشه دسترسی کامل به حساب کاربری داشت ، خب با این سطح دسترسی امکان سفارشی سازی وجود داره
حالا سوال من اینه که آیا به عنوان یک توسعه دهنده میتونم با استفاده از api و حساب کاربریم اقدام به فروش خدمات کنم یا خیر، این امر قانونی هست یا غیرقانونی، این موضوع برای من مشخص شه،
موضوع بعدی بحث ماژول برای سیستم whmcs هست ، آیا اروان کلاد میخواد به همین api بسنده کنه یا مثل digitalocean, vultr, upcloud, ماژول whmcsارائه کنه، یا ما خودمون باید ماژول بنویسیم و شخصی سازی کنیم،
لطفا به صورت کامل پاسخ داده شه، برای من امکانات مهم هست، که فعلا تو ایران اروان کلاد خدماتش کامل تره، با اینکه از بقیه گرونتره، ولی خب، بهتره، وگرنه، من از از ۳ تا سرویس دهنده بالا چند سالی استفاده کردم و کاملا راضی بودم و بحث تحریم ، کلا ما رو همه چی دور کرد.

سلام وقت شما بخیر ، بله با استفاده از api میتونید دسترسی کامل به پنل خودتون داشته باشید که یک امکان بسیار خوبی هست ، به عنوان یک توسعه دهنده در جواب سوال اول باید بگم که من پروژه های خودم رو مینویسم و اقدام به فروش سرویس ها میکنم که به نظرم شما میتونید با تغییر دادن پنل خودتون به (پنل حقوقی) برای این کار توجیه مناسبی داشته باشید.
در مورد سوال دوم باید بگم که میدونید که در whmcs ماژول ها یا افزونه ها یا پلاگین اسکریپت هایی هستند که وابسته به اسکریپت مادر خودشون هستند که به اسکریپت اصلی ، امکانات جانبی و مکملی را اضافه می کنه که با توجه به اینکه فرمودید چند سالی هست که از این ساختار استفاده میکنید به نظرم کاملا در جریان هستید ، من برای این مورد از ماژولی که خودم نوشتم برای ورود دو مرحله ای به حساب کاربری استفاده کردم .
من شک ندارم که آروان کلاد هم در این مسیر قرار داره و این موارد رو در نظر میگیره و با توجه به پویایی این مجموعه این امکان هم قرار میگیره ولی اگر دوستان دیگه اطلاعات بهتری دارن که شاید من ندونم اون رو بنویسن لطفا.
در مورد تحریم هم باید بگم هر بازی رفتی یه برگشتی داره و یک روز ما ناخدای این کشتی خواهیم شد.
پاینده باشید.

2 Likes

سلام. وقت شما بخیر

در خصوص سوال اولتون منع قانونی وجود نداره و دوست خوبمون جواب درستی دادن به این مساله

در خصوص مورد بعدی خدمتتون بگم پلن ما برای آینده ای نزدیک ارایه این امکان هست. در حال حاضر ما دو پروژه ( به صورت اوت سورس ) تعریف کردیم که بتونیم امکان استفاده از ترافورم و انسیبل رو برای کاربرامون داشته باشیم. از این لینک میتونید اون ها رو ببینید

برای whmcs هم به زودی یک پروژه تعریف میشه و امیدواریم خیلی زود در اختیار شما قرار بگیره

1 Likes

ممنون از پاسخگوییتون و اینکه برای پیشرفت کار و مشتریانتون ارزش قائل هستید،
راجع به پروژه whmcs اتون فقط در حد یک راهنمایی میتونم خدمتتون عرض کنم که من api شما رو روی ماژول های مختلف whmcs پیاده سازی کردم، ماژول های vultr,digitalocean و upcloud و تنها ماژولی که تونستم api شما رو پیاده سازی کنم، ماژول upcloud بود ، که api شما رو به جای api خودشون پیاده سازی کردم و اتصال برقرار شد،و چون این ماژول متن باز و روی گیت هاب هست، دوستان و عزیزانی که میخوان روی توسعه ماژول کار کنند، از این ماژول کمک بگیرند، بنده زمانی برای توسعه ماژول ندارم، فقط کاری که انجام دادم را عرض کردم که کمکی باشه،
باتشکر